همنشینی با آینده

وقتی کیفیت زندگی با فناوری و زیرساخت‌های ارتباطی بهتر می‌شود
armanshahr-pattern-1

در خانه نشسته‌اید و با چند ریموت کنترل همه چیز را اداره می‌کنید. می‌­خواهید فیلم ببینید اما برنامه تلویزیون برایتان جذاب نیست. به شبکه داخلی خانه متصل می‌شوید و فیلم مورد نظرتان را انتخاب و تماشا می‌­کنید. فیلمی با کیفیت پخش مطلوب و بدون افت سرعت اینترنتی که پیش از این تجربه کرده‌اید؛ این تنها بخش کوچکی از امکانات فناورانه خانه هوشمندی است که در آن سکونت دارید.

سال‌هاست که آنچه به بهتر شدن کیفیت سکونت می‌انجامد فراتر از سازه و تاسیسات است و اکنون ده‌ها عامل فنی و زیرساخت‌های روزآمد در تامین رضایت از زندگی در یک خانه تاثیرگذارند. نقش اینترنت در زندگی ما هر لحظه پر رنگ‌تر می‌شود و ابزارهای هوشمند به هر گوشه و کنار اضافه می‌شوند تا راحتی و رفاه بیشتری را تجربه کنیم؛ در این میان وجود زیرساخت‌های لازم ارتباطی اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. اگر خانه‌ای برای سال‌های طولانی زندگی کردن ساخته شود، باید زمینه و امکان به‌روزسانی همگام با رشد فناوری و ابزارها را داشته باشد و این در گرو فکری آینده‌نگر است که از امروز به نیازهای فردا بیندیشد.
 
 

فناوری قدرتمند و آینده‌نگر

در هتل‌برج باران۳ تمامی سیستم­‌های جریان ضعیف مبتنی بر ساز و کاری مدرن به نام GPON طراحی و اجرا شده که شامل سامانه نظارت تصویری، تلفن، IPTV، نقاط دسترسی و اینترنت با زیرساخت فیبر نوری است و قادر است خدمات گسترده و متنوعی را در اختیار واحدهای مسکونی و فضاهای پشتیبان قرار دهد. 

روشن است که این روزها، مخابرات و شبکه‌های ارتباطی به یکی از مهم‌ترین بسترهای فناوری نوآورانه تبدیل شده‌اند. از اختراع فیبر نوری چند سالی بیشتر نمی‌گذرد، اما در همین زمان کوتاه در زمینه انتقال داده‌ها انقلابی عمیق ایجاد شده است. فیبرهای نوری بر خلاف سایر اتصالات مخابراتی (مانند زوج سیم به‌هم‌تابیده و کابل هم‌محور) به جای جریان الکتریسیته، از نور برای انتقال داده‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از نور به عنوان نمایش‌دهنده داده‌ها سبب می‌شود سرعتی بسیار بالا در انتقال داده میسر شود و حجم عظیمی از داده‌ها با سرعت‌هایی در نرخ گیگابیت جابجا شوند.

armanshahr-pattern-1