گمشده در جزیره فرصت‌ها

دربارهٔ کیش و یک فرصت‎ سرمایه‌گذاری که نباید از دست برود
armanshahr-pattern-1

جزیره کیش را می‌توانیم نمونه موفقی از یک مقصد گردشگری در کشورمان برشماریم که سالیان زیادی است میزبان مردم ایران و گردشگران غیر ایرانی از دور و نزدیک بوده است؛ جزیره‌ای آرام، زیبا و دوست‌داشتنی با دریایی از فرصت‌های ناب در کسب و کارهای مرتبط با گردشگری، تفریح و تجارت. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که گردشگران، به ویژه آن گروه که به عنوان خانه دوم خود در کیش سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تا چه حد از خدمات و امکانات ارائه شده رضایت دارند؟

«با مساحت ۹۱ کیلومتر مربع، پيرامون ساحلی ۴۳ کیلومتری و شکل کلی تقريباً بیضی، در دهانه خليج فارس و تقريباً نزديک بخش پايانی اين آبراه در محدوده تنگه هرمز واقع است و در جهت ساحل غربی به ساحل شرقی، ۱۵/۴۵ کیلومتر طول دارد.» این توصیف جغرافیایی جزیره‌ای است که همیشه یکی از پرمخاطب‌ترین مقصدهای گردشگری کشورمان بوده است؛ جزیره‌ای که اگر حتی یک­بار به آن سفر کرده­ باشید، فارغ از این تعریف جغرافیایی، از زیبایی و آرامش آن خواهید گفت.

به احتمال زیاد همین نگاه سبب شده است که در طول سال گردشگران زیادی، کیش را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند. یک بررسی آماری نشان می‌­دهد در سال ۱۴۰۲، ورودی گردشگران به جزیره کیش نسبت به سال قبل، بیش از ۱۳ درصد افزایش داشته است. دلیل این انتخاب شاید به موقعیت جغرافیایی، جاذبه‌های گردشگری و زیرساخت‌­های موجود در جزیره کیش برگردد، امکاناتی که دلیل وجود آن‌­ها، حضور سرمایه‌گذارانی است که ظرفیت این جزیره برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را مناسب دیده‌­اند.

armanshahr-pattern-1